doc. MVDr. Vladimír Jekl, Ph.D., DipECZM (Small Mammal Medicine and Surgery)

Evropsky  uznávaný specialista v oboru Medicína  a chirurgie drobných savců


Vladimír Jekl graduoval na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno v roce 2002, kde byl zaměstnán na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců jako docent. V roce 2006 získal titul Ph.D. - stomatologie drobných savců a v roce 2016 obhájil titul docent v oboru Choroby psů, koček a zájmových zvířat. Byl také hostujícím docentem na Department of Veterinary Clinical Sciences, College of Veterinary Medicine, Purdue University, USA po dobu 5 let. V roce 2009 se stal Evropsky uznávaným specialistou v oboru Medicína a chirurgie drobných savců a získal titul "Diplomate of the European College of Zoological Medicine (Small Mammal Medicine and Surgery), což je nejvyšší klinický titul v daném oboru v Evropě. V roce 2014 a 2019 opakovaně splnil požadovaná kritéria ECZM a titul "Diplomate" mu byl prodloužen o dalších 5 let. 

Jako přednášející se účastní nejen teoretické a praktické výuky studentů VFU Brno, ale také postgraduálního vzdělávání veterinárních lékařů v České republice, Evropě a USA. Je autorem nebo spoluautorem více než 400 publikací týkající se problematiky medicíny exotických zvířat. Je spoluautorem knih BSAVA Manual of Rodents and Ferrets, 2nd ed; BSAVA Manual of Rabbit Imaging, Surgery and Dentistry; Practical Veterinary Dental Radiography, Ferrets, Rabbits and Rodents, Clinical Medicine and surgery, 4th. ed.; Nemoci drobných savců; Klinické toxikologie a dalších. Je editorem Veterinary Clinics of North America: Exotic Animal Practice - Reproduction a VNCA - Respiratory disorders. V praxi se věnuje medicíně drobných savců a pregraduálnímu a postgraduálnímu vzdělávání veterinárních studentů, veterinárních lékařů a veterinárních techniků.

MVDr. Karel Hauptman, Ph.D.

Karel Hauptman graduoval na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno v roce 1999, kde byl zaměstnán na Klinice chorob ptáků, plazů a drobných savců jako odborný asistent. V roce 2005 získal titul Ph.D. - medicína drobných savců

Jako přednášející se účastní nejen teoretické a praktické výuky studentů VFU Brno, ale také postgraduálního vzdělávání veterinárních lékařů v České republice. Je autorem nebo spoluautorem publikací týkající se problematiky medicíny exotických zvířat. Je spoluautorem knih Klinické toxikologie,  Základy inhalační anestezie u malých zvířat a dalších. Je lektorem kurzů odborné přípravy k osvědčení o odborné způsobilosti k navrhování pokusů a projektů pokusů podle paragrafu 15 odst. 3 zákona 246/1992 v plném znění. V praxi se věnuje hlavně medicíně drobných savců.